Úvodní stránka » Září 2020

Září 2020

 

Adaptační plán

Adaptace probíhá u každého dítěte, nového i stávajícího (nová třída, prostředí, noví kamarádi, nové paní učitelky) a trvá jinak dlouho.

  • Postupným zvykáním si lépe zvyknou na školku, nebude to pro ně takový šok (především pro děti, které MŠ nenavštěvovaly) - domluva s paní učitelkou, která je s dítětem po celé dopoledne, jak to zvládá.

  • Mohou si donést oblíbenou hračku z domova, aby zvykání pro ně bylo příjemnější - po skončení adaptace, prosíme, nechat hračky doma - rozbijí se, ztratí - máme zde spousty jiných hraček.

  • Spolupráce s paní učitelkami - pomoci nám u dětí navyknout si na rituály, pravidla, které v MŠ máme - opakovat si je doma, pokusit se je třeba také dodržovat; pokud máte i vy nějaký rituál (např. při loučení - mávání z okna), sdělte nám ho, budeme ho s Vámi rádi dodržovat (pokud to bude možné).

  • Loučení jen krátce, především u plačtivých dětí - nebojte se, jakmile odejdete, děti přestanou plakat a jdou za ostatními dětmi, popř. si je vezmeme na chvilku k sobě, abychom je uklidnili.

  • Pravidelná docházka do MŠ!


  • Prosíme rodiče, aby dali svým dětem do pytlíků či batůžků na značku v šatně dostatek náhradního oblečení včetně spodního prádla. Dále pak také pohodlné oblečení a obuv na pobyt venku, ve kterém si děti venku mohou hrát a sportovat a nebude vadit, že se ušpiní - VŠE PODEPSANÉ!

  • Modré pytlíky s motýlky na značkách jsou připravené na oblečení a obuv na tělocvik (tričko, kraťasy či tepláky/legíny, boty se světlou podrážkou/cvičky).

  • Při vyzvedávání dětí po obědě, prosíme, vyčkejte v šatně příchodu paní učitelky, aby nedošlo k narušení ostatních dětí při obědě.

                                                                                                                                                    Děkujeme =o)

 

Dne 25.2. proběhne na naší třídě Modrý motýlek  Mastopustní rej. Prosím rodiče, aby v tento den dali dětem masky zvířátek. Děkujeme za spolupráci, učitelky. Vlaďka a Míša

Prosíme v pondělí o donesení silonových punčoch. Budeme vyrábět jitrnice na Masopustní rej. Děkujeme za spolupráci, učitelky. Vlaďka a Míša.

Připomínky:

Upozornění pro rodiče starších dětí odcházejících do základní školy v září 2021.

Vážení rodiče,

máte možnost si na své třídě Modrý motýlek vyzvednout desky s úkoly pro své děti, který jsme pro vaše děti připravily v rámci distanční výuky. Nejlépe od 12:00 do 12:30 hodin každé pondělí. Nebo jinak po telefonické domluvě. 

Děkujeme za spolupráci , Vlaďka a Míša.

Oblečení

Prosíme rodiče, aby dětem dávali vhodné oblečení a obuv do tohoto proměnlivého počasí ( rukavice, čepici, šálu, teplé kalhoty,bundu)

Děkujeme za spolupráci.

 Stock vektor „sada zimních oděvů sestávající ze zimních“ (bez autorských  poplatků) 474571120

Poděkování